Miks on oluline põhjamaises kliimas toidulisandeid tarbida?

Põhjamaised riigid, nagu Eesti, Norra, Rootsi, Taani ja Soome, on tuntud oma külma ja vähese päikesevalgusega kliima poolest. See mõjutab inimeste tervist ja heaolu ning seetõttu on oluline teada, miks on selles kliimas oluline toidulisandeid tarbida.

Päikesevalguse puudumine

Kui päikesevalgust on vähe, ei tooda organism piisavalt D-vitamiini, mis on vajalik luude, hammaste ja immuunsüsteemi tervise säilitamiseks. Seetõttu on vajalik põhjamaises kliimas vaja tarbida D-vitamiini.

Külm kliima ja niiskus

Külm kliima võib mõjutada keha energiavarusid ja põhjustada väsimust. Niiske ja külm kliima võivad lisaks mõjutada naha ja limaskestade seisundit ning põhjustada naha kuivust ja limaskestade ärritust. Seetõttu on põhjamaises kliimas mõistlik tarbida B-vitamiini toidulisandeid, mis aitavad kehal energiat toota ja E-vitamiini toidulisandeid, mis aitavad nahal ja limaskestadel hoida niiskustaset.

Toitainete puudujäägid

Põhjamaised tingimused võivad tihtipeale takistada värskete vitamiinide ja mineraalainete kättesaadavust, mis on hädavajalikud keha tervise säilitamiseks. Seetõttu on oluline kaaluda toidulisandite tarbimist, et täiendada organismi vajalike toitainetega, mida tavapärasest toidust ei pruugi saada

On oluline meeles pidada, et toidulisandeid tuleb tarbida tasakaalus ja mõistlikult. Tervislik toitumine ja liikumine on alati esmatähtsad, kuid toidulisandid võivad olla abiks organismi vitamiinide ja mineraalainete varude täiendamisel.

Enne toidulisandite tarbimist on soovitatav konsulteerida oma arstiga.
Samuti on oluline järgida toidulisandite pakendil olevaid juhiseid ja manustamise soovitusi.

LOE ROHKEM

Seotud postitused

Ostukorv