Kuidas valmistuda sügiseks: Vajalikud toidulisandid ja vitamiinid Eestlastele

Kuidas valmistuda sügiseks? Sügis on kohe käes ja see toob kaasa mitmeid muutusi meie igapäevaelus. Päevad muutuvad lühemaks, temperatuur langeb ja päikesevalgust on vähem. See võib mõjutada meie üldist tervist ja heaolu. Kuidas saame end kaitsta ja valmistuda sügiseks nii, et jääksime terveks ja energiliseks? Üks oluline viis on lisada oma igapäevasesse rutiini sobivaid toidulisandeid ja vitamiine, mis toetavad meie keha. Selles postituses uurime, millised toidulisandid ja vitamiinid on Eestlastele eriti olulised.

D-vitamiin: Sügisene päikesevalguse asendaja

Sügisega kaasneb päikesevalguse vähenemine, mis võib mõjutada meie D-vitamiini taset. D-vitamiin on oluline mitte ainult luude ja lihaste tervise jaoks, vaid see mängib ka rolli immuunsüsteemi toetamisel. Eestis, kus päikesepaistelisi päevasid ei ole piisavalt, võib D-vitamiini tarbimine muutuda hooajaliselt vajalikuks. Meie soovitame pimedal perioodil tarbida D-vitamiini, eriti kui veedame suurema osa päevast siseruumides.

C-vitamiin: Immuunsüsteemi tugevdamine

Külmad ja niisked sügispäevad toovad kaasa suurema külmetuste riski. C-vitamiin on üks vitamiinidest, mis aitab tugevdada meie immuunsüsteemi ning võidelda viiruste ja nakkustega. C-vitamiini saame näiteks erinevatest toitudest, nagu tsitrusviljad, marjad ja köögiviljad. Siiski on soovitatav sügisel tarbida C-vitamiini toidulisandit, et toetada enda immuunsüsteemi.

Tsink: Nahahaiguste ennetamine

Tsink on mineraal, millel on oluline roll naha tervise ja paranemise toetamisel. Sügisel võivad nahaprobleemid, nagu kuivus ja sügelus, olla sagedasemad, kuna õhk muutub kuivemaks ja külmemaks.. Tsink võib aidata hoida nahka terve ja vähendada nahaärritust. Samuti on see seotud immuunsüsteemi toimimisega. Kuigi tsinki saab leida erinevatest toiduainetest, võib mõnikord olla vajalik tarbida tsinki ka toidulisandina.

Kvaliteetne uni

Hea uni on alati olnud tervise ja heaolu alustala. See mitte ainult ei taasta meie jõudu, vaid mängib ka olulist rolli meie keha kaitsevõimes haiguste vastu. Kui pikk pimedus ja kiire elutempo meie unevajadusele varju heidavad, võib meie uni kannatada. Selles olukorras võivad B-rühma vitamiinid ja looduslikud abimehed olla tervisliku une tagamiseks suurepärased kaaslased. 

Meie tootevalikust leiad Easy night toidulisandi, mille ainulaadne koostis sisaldab 1,5mg lühitoimelist melatoniini ja 1,5mg aeglaselt vabastavas graanulis melatoniini, mis kiirendab uinumist ning soodustab ja toetab une kvaliteeti.

Kokkuvõttes on Eestlaste jaoks sügisel oluline jälgida oma toitumist ja kaaluda vajadusel toidulisandite ja vitamiinide kasutamist. D-vitamiin, C-vitamiin, tsink ja probiootikumid võivad olla kasulikud, et hoida tervist ja energiat sügise ajal.

Enne toidulisandite kasutamist on alati soovitatav konsulteerida arstiga, et veenduda nende sobivuses ja õiges annustamises. Samuti järgige mitmekesist toitumist ja tervislikke eluviise, et sügis tervislikult ja energiliselt vastu võtta.

Toidulisandite valikul tuleks eelistada looduslikke lisandeid sünteetilistele, sest looduslikud vitamiinid imenduvad efektiivsemalt ja täidavad oma ülesandeid organismis paremini.

Tutvu meie toodetega: www.pharmalead.ee/pood

LOE ROHKEM

Seotud postitused

Ostukorv