Tsink – elutähtis mineraal sinu tervisele ja immuunsüsteemile

Kas teadsid, et tsink on üks olulisemaid mineraale meie kehas? Tsingil on täita äärmiselt elutähtsad ülesanded immuunsüsteemi toimimisel, maksa tervise turgutamisel, kilpnäärme reguleerimisel ning gripi ja teiste viirustega võitlemisel.

 

Miks on tsink sinu tervisele nii oluline?

1. Tsink aitab kehal võidelda viirustega

Efektiivseks tööks vajab meie immuunsüsteem tuge.

Kui keha võitleb viirustega, siis ta kasutab suurel hulgal tsinki ning tsingi varude lõppemine võib tähendada ka lihtsamini haigestumist. Seega tasub viiruse perioodil tarbida tsinki, et hoida oma immuunsüsteem tugeva ja toimivana. Tsinki sisaldavad toidulisandid võivad aidata ennetada külmetushaigustesse või grippi haigestumist.

 

2. Tsink toetab maksa tööd

Maksal on meie kehas täita kõige rohkem erinevaid ülesandeid. Tsink on vastutav üle 2000 erineva keemilise funktsiooni täitmisel. Paljud neist ülesannetest on seotud raskmetallide, plastiku ja mürkide väljutamisega. Seega piisava koguse tsingi puudumisel võivad su kehas kogunema hakata erinevad ebavajalikud toksiinid.

 

3. Tsink toetab kilpnäärme tööd

Tsink on antioksüdantse toimega mikroelement, mis aitab kaasa kilpnäärme normaalsele funktsioneerimisele, parandades selle hormoonide taset.  Tsink on kilpnäärmeprobleemidest jagu saamisel üks oluline mineraal, kuna ta võitleb viirustega, mis tihti põhjustavad erinevaid kilpnäärmehaigguseid. 

Mis põhjustab tsingi puudust? Kus tsinki leidub?

Tsingi puudust tingib ennekõike vale toitumine. Tasakaalustatud toidusedeli korral selle ohtu ei ole.
Juurviljadest on kehal tsinki raskem omastada kui lihast. Seega, kui tegeletakse mingilgi määral taimetoitlusega, tuleks veenduda, et toidus leiduks piisavas koguses tsinki. Reeglina on taimetoitlastel vaja tsinki toidulisandite näol juurde manustada.

Parimateks tsingiallikateks on:

  • mereannid-austrid, krevetid, vähid,
  • punane liha,
  • piimatooted,
  • munad,
  • mandlid,
  • kõrvitsa-, seesami- ja päevalilleseemned,
  • rosinad,
  • pärm,
  • kaunviljad (oad, läätsed, kikerherned).

Inimese organism ei suuda tsinki toota ega kaua säilitada, mistõttu on vaja seda saada toidust või toidulisanditest. Tsingi imendumine toimub kaksteistsõrmiksooles ning väljutatakse tsink neerude ja soolte kaudu.

 

Lõpetuseks

Tsink on elutähtis mineraal, mis mängib mitmesuguseid olulisi rolle meie tervise ja immuunsüsteemi tugevdamisel ning erinevate haiguste ennetamisel ja ravimisel. Seetõttu on oluline jälgida tsingi taset kehas ning vajadusel kaaluda tsingi toidulisandite kasutamist. Enne toidulisandite võtmist tuleks  konsulteerida arstiga, et tagada õige annus ja sobivus individuaalsele tervisele.

Hoolitseme oma tervise eest ja lisame toidulauale tsingirikkaid toite, et hoida end terve ja tugevana.

Soeta Tsink + Vitamiin C + D3 mugavalt meie e-poest: https://www.pharmalead.ee/toode/tsink-pluss-vitamiinid-cd3/

LOE ROHKEM

Seotud postitused

Ostukorv