PharmaLead maailma pikimal ja raskeimal aerutamismaratonil

Maailmas on mitmeid kukalt kratsima panevaid ja pehmelt öeldes hullmeelseid sportlike väljakutseid. Nii mõnegi puhul sooviks küsida, et mis seos on seal terve mõistusega. Aga võib-olla ongi meid ümbritsev elu nii mugavaks muutunud, et suurem osa meist on minetanud oma ürgse huvi seiklemise ja avastamise vastu? Olgu sellega kuidas on, aga hoidke nüüd närvisüsteemi normaalsele talitusele kaasa aitav Easy day purk haardeulatuses, sest rahunemine ja lõõgastumine tuleb järgneva tõesti sündinud loo puhul kasuks.

Kuidas kõlab 1600 kilomeetrit aerutades, olles eemal tsivilisatsioonist, abist, puhtast joogiveest, võimalusest täiendada varusid, elada metsiku looduse keskel, kus ellujäämine sõltub pisiasjadest ja iga väikseimgi viga võib lõppeda pikema reisiga tundmatusse.
Tõsi – peamine vastus, mis sellisele loetelule tavaliselt järgneb, algab vähemalt 10 sekundilise pausiga ning küsimusega: “Ah? Misasja? Miks?”
See ongi see “miks” miks otsustasime 1600 kilomeetrise teekonna Yukoni jõel, Kanadast-USA-sse, kahes kajakis ette võtta.

Meie puhul on tegemist nelja parimas eas Eesti mehega.

Marekil kogemusi 39 aasta jagu, Raidil 40 ringi ümber päikese tehtud, Martin on 50 aastat noor ja Hillar on 55 korda uue kalendri oma elu jooksul seinale sättinud. Meid seob sõprus, huvi seiklemise vastu, aerutamine ning ühine teadmine, et kõige suurem mugavus on mugavuste puudumine. Seega tundus igati loogiline, et osaleme maailma pikimal ja raskeimal aerutamismaratonil Yukon 1000 miili ehk 1600 kilomeetrit.
Tegemist on ellujäämisvõistlusega teisel pool maakera, mille käigus kõrvalist abi kasutada ei tohi. Varustuse, mille sa kajakki paned ongi see, mis sul olemas on, võistluse käigus seda täiendada ei saa, ei tohi. Süüa peab jaguma vähemalt 10 päevaks, joogivesi tuleb Yukoni jõest aga seda tohib juua ainult pärast puhastamist. Vastasel juhul otsustab seedimine oma elu peale minna ja sul kontroll keha üle puudub

Aerutada tohib 24 tunni jooksul maksimaalselt 18 tundi. Kuus tundi tuleb olla maal, kus sõpradeks tuhanded sääsed, karud, põdrad ja hundid. Eluruumiks telk, voodiks õhuke ja tihti lihtsalt kividele laotatud lebomatt ning unerohuks meeletu väsimus. Tegelikult kasutasime ka PharmaLeadi Easy night toidulisandit, mis aitas kaasa kiiremale uinumisele. See viimane oli hädavajalik, sest
uneaeg oli piiratud. Keskmiselt saime öö jooksul magada kolm kuni kolm pool tundi. Kuus tundi olid küll kuival maal, kuid oma aja võttis igal õhtul paadi tühjaks laadimine toidust, telgi üles seadmine, söögi valmistamine, joogivee puhastamine järgmiseks päevaks. Kuna Yukoni ja Alaska piirkonna näol on tegemist n-ö karude kuningriigiga, siis tuleb kogu toit viia paadist ja telgist eemale. Isegi kui
karud peaksid laagrisse ilmuma, siis tegelevad nad 60 meetrit eemal oleva toiduga mitte sinuga ja ka kajakk jääb terveks. Seega vahendid, mis aitavad kaasa unekvaliteedi tõstmisele on sellisel juhul teretulnud.

Sõbralik soovitus – ära hakka toidulisandeid tarbima sellise katsumuse käigus vaid proovi kõik asjad eelnevalt läbi.

PharmaLead andis meile piisava koguse erinevaid toidulisandeid, et saaksime enne hullumeelset võistlust juba selgeks, mis sobib meie kehale ja mis mitte. Menüüs olid meil Easy day, Easy night, loomulikult magneesium, mis sellise ettevõtmise eel ja ajal on hädavajalik. Tuleb tunnistada, et viimasest toidulisandist on saanud suurim sõber. See aitas krampide vastu, vähendas kurnatust ja leevendas väsimust.

Lisaks toimis väga hästi Kurkum + Oliivilehe Ekstrakt, mille on põletikuvastane toime. Sellise katsumuse juures hakkab keha käituma täiesti ebamääraselt. Ühel hetkel tunned, kuidas varbad valutavad, siis jälle on nad täiesti tuimad. Jalad, käed, kael kõik samamoodi. Kuskil tekib kindlasti mingi põletik, sõrmed on paistes jne. Oluline on märkida, et erinevad vitamiinid ja mineraalid, toidulisandid ei kaitse ultradistantsidel selliste asjade eest. Keha hakkab valutama nii kui nii. Aga ilma nendeta oleks veel hullem. Keha tuleb toetada ja anda toidulisandite näol kütust juurde. Toitumist ei tohi unustada.
Kapslid üksi ei toimi. Seda tuli ka võistluse käigus endale pidevalt meelde tuletada. Söö, söö ja veelkord söö. Energia kadu oli meeletu. Päevas kulus keskmiselt üle 6000 kalori päevas. Seega tankida tuli vähemalt iga kahe tunni tagant.

Oli võistluse käigus ka üks päev, kus väsimusest ununes magneesiumi võtmine ära. Ja see tuletas end kohe magusa kuid lühikese ööune ajal meelde. Tagareie kramp äratas karjudes unest ja ilmselt teadsid ka kõik karud, kes viie kilomeetri raadiuses toitu otsisid, et sellel mehel jäi täna magneesium võtmata. Rohkem seda viga sisse ei lasknud, igapäev üks magneesium ja krampe rohkem ei tekkinud.

Võistluseks valmistumise käigus kasutasime veel vastupidavuse parandamiseks peedipulbrit, Peedipulber + Ganoderma. Lisaks sellele, et tal on veega segatuna (2 teelusikat päevas) imehea maitse, aitas see jook vähendada treeningu järgselt tekkinud valu lihastes.
Veel käis toidukorra järgselt meie menüüst läbi B-Kompleks + Vitamiin C, Immuunsus + Aroonia ja Multivitamiin 50+ Pluss Roheline Odrahein.
1600 kilomeetrise aerutamise Whitehorse linnast, Kanadast, kuni Daltoni sillani Alaskal, USA-s tegime ära täpselt nädalaga ehk seitsme päevaga. Paatkond Marek Lindmaa ja Rait Hutrov tulid üldarvestuses neljandale kohale ning kajakkide arvestuses kolmandaks. Martin Ilumets ja Hillar Irves said absoluutarvestuses 8 koha ja kajakkide hulgas kõrge neljas koht.
Võistluse lõpetas 17.nest paatkonnast 15.

Tähtis ei ole võit, tähtis ei ole ka osavõtt. Tähtis on see, et endast alati parima annad ja kui seda teed, siis oledki juba võitnud.
PharmaLead aitas meil maailma raskeimal ja pikimal aerutamismaratonil endast parim anda ja mis kõige olulisem – aitas meil ellu jääda.
Toidulisanditeta oleks see teekond nelja, parimas eas Eesti mehe jaoks olnud kordades raskem ja keerulisem.
Aitäh, et aitasid seda teekonda edukalt läbida. Koos tegime ajalugu ning viisime esimest korda Eesti lipu aerutades Alaskale.

LOE ROHKEM

Seotud postitused

Ostukorv